İnternette gezinmek için saatlerce zaman harcamadan seyahatiniz için en iyi uçuş fırsatlarını bulmak için can atıyor musunuz? En ucuz uçak fiyatlarını bulmanızda sizlere yardımcı olacak uçuş rezervasyon siteleri, masaüstünüze veya mobil ekranınıza akıllı ve düşük maliyetli uçuşları karşınıza çıkartmak için tasarlandı.

Paradan tasarruf etmek, karşı konulamaz bir uçuş fırsatı aramak veya belirli bir varış noktasına ulaşmanın en verimli ve uygun maliyetli yolunu bulmak istiyorsanız, bu uçuş arama siteleri sizlere en iyi seçenekleri bulmak için bütün seçenekleri değerlendirir ve genellikle birkaç saniye içinde karşınıza çıkartır.

1. Havayolu Web Sitelerinden Rezervasyon

Muhtemelen bir uçuş rezervasyonu yapmanın en kolay yollarından biri, doğrudan havayolunun web sitesini ziyaret etmektir. Sürekli aynı hava yolu şirketiyle seyahat ediyorsanız ve hatta sık uçan yolcu programına abone olursanız, bu harika bir seçenektir.

Bir hesap oluşturduğunuzda çoğu hava yolu şirketinin promosyonları vardır ve bu nedenle daha ucuz uçuş rezervasyonu yapabilirsiniz. Doğal olarak, sık uçan yolcu milleri kazanma özelliği, doğrudan havayolu web sitelerinde rezervasyon söz konusu olduğunda da büyük bir avantajdır.

Havayolu web sitelerine bağlı kalmanın dezavantajı, kalkış ve varış havalimanları açısından daha sınırlı sonuçlara sahip olmanız ve daha ucuz seçenekleri kaçırabilmenizdir. Çevrimiçi Seyahat Acentesi Siteleri, farklı havayollarıyla uçuşları karıştırmanıza ve eşleştirmenize, dolayısıyla en ucuz fiyatları bulmanıza olanak tanır.

2. Skyscanner

Skyscanner, düşük maliyetli olanlar da dahil olmak üzere neredeyse tüm havayollarının uçuşlarını karşılaştırmanıza olanak tanıyan bir arama platformudur. Arama motorunun, aramanızı kişiselleştirmenize izin veren çok çeşitli filtreler dahil olmak üzere birçok yararlı özelliği vardır. Yalnızca doğrudan uçuşlar, tercih edilen kalkış ve varış saatleri, yolculuk süresi ve hatta karbon ayak izinizi azaltmak istiyorsanız daha yeşil uçuşlar için filtre uygulayabilirsiniz.

Skyscanner’ın harika bir özelliği, belirli bir şehir yerine tüm bir ülkeden uçuşları arayarak en düşük ücretlerle ucuz uçuşlar bulmanızı sağlamasıdır. Ayrıca, belirli bir destinasyonla ilgilenmiyorsanız, “her yere” yazarak en ucuz nereye gidebileceğiniz konusunda ilham alabilir veya en ucuz uçuşu rezerve edebilirsiniz.

Bir arama toplayıcı olarak, Skyscanner yalnızca rezervasyonları kolaylaştırır. Seçiminizi yaptıktan sonra, uçuş rezervasyonunuzu yapabileceğiniz Seyahat Acentelerinin bir listesini ve havayolunun web sitesine yönlendiren bir bağlantı alacaksınız. Hatta bağlantıyı kontrol etmeden önce hangi Seyahat Acentesinin en iyi fiyatı verdiğini görebileceksiniz.

3. Google Flights

En ucuz uçuşları bulmak ve esnek seyahat tarihlerine sahip olmak istiyorsanız, Google Flights harika bir seçenektir. Bir arama toplayıcı olarak, yalnızca uçuşları bulmanızı sağlar, ancak doğrudan platformda rezervasyon yapmanıza izin vermez. Ancak, basit ve sezgisel arayüze sahiptir, reklamsızdır ve kullanımı çok kolaydır.

Google Flights’ın harika bir özelliği, seçtiğiniz kalkış şehrinden size en ucuz fiyatları gösteren etkileşimli haritaya sahiptir. Daha fazla uçuş görmek için ziyaret etmek istediğiniz bölgeyi yakınlaştırın. Alternatif olarak, sol kenar çubuğu size popülerliğe ve seyahat kolaylığına göre sıralanmış bir seçim gösterecektir. Tek yön ve dönüş biletleri arasında seçim yapabilir ve bagaj, süre, havayolu, fiyat ve durak sayısına göre filtreleyebilirsiniz. Ayrıca dilinizi ve istediğiniz para birimini seçebilirsiniz ve uçuş fiyatlarını net bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Google Flights’ın öne çıktığı nokta, kolayca açılıp size belirli bir uçuş için fiyat uyarıları göndermek veya yalnızca o anda gerçekleşen en iyi uçuş fırsatlarından bazılarını görmek için kullanılabilen fiyat izleyici seçeneğidir.

4. Kiwi

Sezgisel ve basit arayüzü ile Kiwi, en düşük ücretlerle mükemmel uçuşları bulmanızı ve doğrudan platform üzerinden rezervasyon yapmanızı sağlayan bir arama toplayıcı ve Seyahat Acentesidir. Kontrol edilmiş bagaj eklemek, konaklama duraklarına izin vermek ve hatta geçmek istemediğiniz ülkeleri seçeneklerden çıkartmak gibi uçuş detayları için birçok kullanışlı filtreniz bulunmaktadır.

Ayrıca, kalkış şehrinizi seçerken, birden fazla şehir seçebilir veya hatta aramayı, seçtiğiniz şehirden 250 kilometre içindeki havalimanlarından kalkışları içerecek şekilde genişletebilirsiniz. Sonuçlar, bagaj hakkı ve kendi kendine transfer yapmanız gerekip gerekmediği gibi bilgileri size net bir şekilde gösterecektir.

Kiwi, en ucuz seyahat programını bulmak için varış noktalarını karıştırır. Seyehatinizde esnekseniz belirli şehirleri ve hatta tüm ülkeleri seçebileceğiniz seçenekler bulunmaktadır. Birden fazla ülkeyi ziyaret etmek istiyorsanız ve zaman kısıtlamanız yoksa bu harika bir özelliktir.

5. Kayak

Hem bir arama toplayıcı hem de bir seyehat acentesi olan Kayak, birkaç yıldır var olan başka bir web sitesidir. Kayak, farklı havayollarından fiyatları karşılaştırmanıza olanak tanır ve uçak biletleri için en iyi fiyatı sağlarken aynı zamanda mevcut diğer seçenekleri de gösteren acenteye doğrudan bağlantı sağlar. Algoritma ayrıca fiyatların artma veya azalma olasılığını da hesaplar ve mümkün olan en kısa sürede rezervasyon yaptırmanız gerekip gerekmediğini önerir. Ayrıca, fiyatlar hakkında güncellemeler almak için bir uyarı ayarlayabilirsiniz.

Belirli bir varış noktanız yoksa ve farklı ülkeleri keşfetmek istiyorsanız, Kayak’ın Keşfetme özelliği harikadır. Kalkış saatinizi seçin ve en ucuz varış noktasına harita üzerinde veya ızgara düzeninde genel bir bakış atın veya varış noktanız olarak “herhangi bir yer”i seçin. Hatta aradığınız gezi türüne göre plajdan kaçış veya romantik bir kaçamak şeklinde filtre uygulayabilirsiniz.

6. Trip.com

Trip.com, hem masaüstü hem de mobil uygulama olarak kullanılabilen bir acentedir. Web sitesi, yalnızca uçuş rezervasyonu değil, seyahatinizi planlamak için çeşitli seçeneklere sahiptir. Oteller, trenler, deniz yolculukları ve hatta turlar ve ilgi çekici yerleri arayabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Uçuş arama arayüzü oldukça kullanıcı dostudur ve aramanızı kişiselleştirmenize izin veren birçok seçeneğe sahiptir. Arama sonuçları net bir tabloda gösterilir ve üstte alternatif tarihler keşfedebilirsiniz. Fiyat grafiğini kontrol ederek en ucuz tarihleri kolayca görebilir ve seçtiğiniz destinasyonda geçirmek istediğiniz gece sayısını değiştirebilirsiniz.

Daha iyi bir fiyat için beklemek istiyorsanız, platforma abone olup belli bir fiyatı seçebileceğiniz ve bu fiyatın altına düştüğünde sizi bilgilendirmek için uyarı oluşturmanıza olanak tanıyan bir sisteme sahiptir. Belirli bir bütçeniz varsa ve rezervasyon yapmak için aceleniz yoksa bu harika bir seçenektir. Uçuşunuzu bulduktan sonra, doğrudan platform üzerinden kolayca rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ek olarak, her uçuş veya otel rezervasyonu için daha sonra gelecekteki rezervasyonlarda kullanabileceğiniz Trip jetonları kazanabilirsiniz.

7. eDreams

Çok yönlü bir çevrimiçi seyahat acentesi ve arama toplayıcı olan eDreams, uçuş, tatil paketi veya araba kiralama rezervasyonu yapmak için popüler bir web sitesidir. eDreams, genellikle diğer acentelerden daha ucuz seçenekler sunduğu için son dakika rezervasyonları için harikadır. Web sitesi ayrıca, çevre üzerindeki etkinizi azaltmak istiyorsanız harika bir seçenek olan daha fazla CO2 tasarrufu sağlayan uçuşları da vurgulamaktadır. Ayrıca “Her yer. Şaşırt beni(Anywhere. Surprise me!)” seçeneğini de seçtiğiniz tarihlerdeki en ucuz uçuşları keşfetmek için seçebilirsiniz. Gideceğiniz yeri biliyorsanız, tarih arama düğmesine bile basmadan size fiyatların bir özetini gösterecektir.

eDreams’te bulunan ilginç bir özellik, platform üzerinden rezerve edilen tüm uçuşlarda indirimlerin yanı sıra konaklama ve araç kiralama indirimlerine erişmenizi sağlayan ana aboneliktir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir