Arnavutluk İphone fiyatları konusunda çok fazla araştırma yapılmaya başlandı. Türkiye’deki özellikle telefon fiyatlarının çok yüksek seviyelerde olduğu görülmektedir. En yüksek fiyatlarda İphone marka telefonlarda görülüyor. Türk lirasının yabancı ülke paraları karşısında değer kaybetmesi fiyatların yüksek olmasında etkilidir. Aynı zamanda ülkemizdeki enflasyon oranlarının yüksek olduğu da görülmektedir. Son olarak özellikle teknolojik ürünlerde alınan yüksek vergiler fiyatların düşmesi bir yana sürekli artmasına neden olmaktadır.

İphone telefonu kullanmaya başlayan kişilerin daha sonra diğer marka telefonları kullanma konusunda sorun yaşadıkları biliniyor. Bundan dolayı telefonlarını yenilemek istediklerinde İphone’nin üst modellerini almayı istiyorlar. Ülkemizde fiyatların yüksek olması karşısında ise komşu ülkelerde ki fiyatlar araştırılmaya başlanıyor.

Arnavutluk İphone Fiyatları 2023

Arnavutluk İphone fiyatları 2023 yılında düşüş eğilimi göstermektedir. Telefon fiyatlarının düşüş göstermesi ile de bütçeleri zorlamadan yeni telefonun alınması mümkün oluyor. Balkanlarda yer alan tarihi güzellikleri ve muhteşem doğası ile görülmesi gereken ülkeler arasında yer almaktadır. Yeni telefonunu daha uygun bütçeyle almak isteyen kişiler de bu ülkeye küçük bir gezi planlıyorlar. Atalarımızın hem ziyaret hem ticaret atasözünün tam karşılığını bu geziler veriyor.

Arnavutluk gezisi sırasında alınan telefon ülkemizdeki ağır vergilerden etkilenmeden uygun maliyeti ile alan kişileri memnun ediyor. Türkiye’de sadece telefon alınarak karşılaşılacak maliyetin çok altında olacak şekilde gezi ve telefon maliyeti ortaya çıkıyor. Arnavutluk’ta bulunan telefon fiyatlarını incelediğinizde ülkemizden oldukça düşük seviyelerde olduğunu görebilirsiniz.

Arnavutluk İphone 14 Fiyatları

Arnavutluk İphone 14 fiyatları firmanın son çıkarttığı model olması ile oldukça yüksektir. Ülkemizdeki fiyatı dünyanın en yüksek seviyelerinden birini oluşturuyor. 2022 çıkan son serisi ile teknoloji harikası olarak kabul edilebiliyor. Ofis çalışmalarınızı telefonunuzdan yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda mükemmel netlikte fotoğraf ve videolar çekebiliyorsunuz. Bir telefondan çok daha fazlası olmayı başaran Apple tarafından geliştirilen model yurt dışında ilk çıktığında mağazalara geldiğinde tükenmesi ile dikkatleri çekiyordu.

Türkiye’de de heyecanla piyasaya çıkması beklense de fiyatının yüksek olması pek çok insan için hayal kırıklığı oluşturuyor. İphone 14 serisi için oluşturulan fiyatlarda farklılıklar bulunuyor. Bu farkları telefonların renkleri, hafızaları ve bazı diğer özellikleri belirliyor. Komşu ülkeler arasında gelişmiş ekonomisi ile dikkat çeken Arnavutluk İphone 14 serisi fiyatları şu şekilde bulunuyor.

 • IPHONE 14 PRO MAX 256GB : 1579 €
 • IPHONE 14 PRO MAX 128GB : 1479 €
 • IPHONE 14 PRO 256GB : 1429 €
 • IPHONE 14 PRO 128GB : 1299 €
 • IPHONE 14 128GB : 925€

Arnavutluk İphone 13 Fiyatları

Arnavutluk İphone 13 fiyatları bir üst modelin çıkmış olmasına rağmen hala yüksek olmaya devam ediyor. 14 modeli ile benzer özelliklerinin olması ile fiyatında düşüş beklenen düzeyde olmamaktadır. Bu seriye ait telefonlardan almak isteyen kişilerin de yolları komşu ülkelere düşmek zorunda kalıyor. Aynı fiyata ülkemizde çok daha düşük modeller alınabiliyor. Oysa Arnavutluk’a yapılacak küçük bir gezi ile yüksek model telefonu alabiliyorsunuz. Yurt dışına giderek uygun fiyatla telefon almak için mutlaka iyi bir araştırma yapmanız gerekiyor. Komşu ülkelerdeki telefon fiyatlarını incelemeli ve sizin için en uygun olan ülkeye giderek telefonu almalısınız. Arnavutluk İphone 13 serisi fiyatları şu şekildedir.

 • IPHONE 13 PRO MAX 256GB : 1239 €
 • IPHONE 13 PRO MAX 128 GB : 1149 €
 • IPHONE 13 PRO 256 GB : 1149 €
 • IPHONE 13 PRO 128 GB : 1049 €
 • IPHONE 13 512 GB : 945 €
 • IPHONE 13 128 GB : 799 €

Arnavutluk İphone 12 Fiyatları

Arnavutluk İphone 12 fiyatları üst modellerinin çıkmış olması ile daha düşük seviyelerden fiyatlandırılıyor. Bilindiği gibi yurt dışında telefon fiyatlarının uygun olması nedeniyle o ülkelerin vatandaşları eski modellere çok fazla ilgi göstermiyorlar. Bundan dolayı da üst modeli çıkan telefonların fiyatları düşmeye devam ediyor. Türkiye’de ise böyle bir durum söz konusu değildir. Maalesef telefon fiyatları eski modellerde de düşmemektedir. Üzerlerindeki vergiler nedeniyle düşüş olsa da beklentileri kesinlikle karşılamamaktadır. Her ne kadar İphone 12 Apple tarafından 2020 yılında çıkartılmış bir model olsa da Türk insanları tarafından çok fazla ilgi görüyor. Bu modelin ilgi görmesinde telefonun ince ve zarif tasarımının etkisi de bulunmaktadır. Arnavutluk’a giderek İphone 12 almak istediğinizde şu fiyatları bulabilirsiniz.

 • IPHONE 12 PRO MAX 256 GB : 785 €
 • IPHONE 12 PRO MAX 128GB : 745 €
 • IPHONE 12 PRO 256 GB : 749 €

Not: Vitrin Ürün Fiyatlarıdır. Güncel fiyatlar bulunduğu zaman onları da ekleyeceğim.

 • IPHONE 12 128GB : 589 €
 • IPHONE 12 64 GB : 575€

Arnavutluk İphone 11 Fiyatları

Arnavutluk İphone 11 fiyatları konusunda Türkleri en çok memnun eden ülkeler arasında yer alıyor. Ülkeye gittiğinizde İphone’nin 1 serisine ait telefonları uygun maliyetle alabiliyorsunuz. Gelişmiş teknolojisi ile bu model sahipleri tarafından memnuniyetle kullanılıyor. Arnavutluk resmi para birimi Leki olarak Türk lirasından daha düşük seviyede bulunmaktadır. Bu sayede ülkeye götüreceğiniz paranız ile orada rahatça alışverişinizi yapabilirsiniz. İphone 11 Arnavutluk fiyatları şu şekilde güncel olarak bulunmaktadır.

 • IPHONE 11 PRO MAX 256 GB VİTRİN : 625 €
 • IPHONE 11 PRO MAX 64 GB VİTRİN : 565 €
 • IPHONE 11 128GB : 589€
 • IPHONE 11 64GB : 535 €

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir